Hoppa till sidans innehåll

TrailÖvik

2019-08-31
Resultatlistor med varvtider och backpris från TrailÖvik 2019 finns nu för beskådning. Vi från Skogslöparna hälsar er åter välkommen 2020!
 
2019-08-29
Nu är det bara dagar kvar till TrailÖvik. Här kommer nu mer information så som PM och startlista (Startlistan kommer att uppdateras löpande).

Anmälda TrailÖvik 2019

2019-08-29 kl.10:00

 

K12          
Margareta Andersson K12 12 km IFK Umeå   12:00:00
Elin Arvidsson K12 12 km     12:00:00
Anneli Bartholdsson K12 12 km     12:00:00
Andrea Buitrago K12 12 km     12:00:00
Anki Dahlgren K12 12 km     12:00:00
Lisa Edvardsson K12 12 km     12:00:00
Sofia ERIKSSON K12 12 km Sidensjö IK   12:00:00
Mona Hagström K12 12 km     12:00:00
Anny Isaksson K12 12 km     12:00:00
Lotta Isaksson K12 12 km Sjöräddningssällskapet   12:00:00
Johanna Jers K12 12 km     12:00:00
Emilia Johansson K12 12 km Hägglunds Ski Team   12:00:00
Frida Jonsson K12 12 km     12:00:00
Hanna Lindström K12 12 km     12:00:00
Hanna Möller K12 12 km     12:00:00
Sophie Norberg K12 12 km     12:00:00
Sandra Nordenberg K12 12 km     12:00:00
Madeleine Nordenqvist K12 12 km     12:00:00
Elisabeth Olivius K12 12 km     12:00:00
Linda Olsson K12 12 km     12:00:00
Malin Reichenberg K12 12 km Idefjordens SK   12:00:00
Kajsa Salmi K12 12 km     12:00:00
Alma Söderlund K12 12 km Molidens IK   12:00:00
Christina Söderlund K12 12 km IFK Umeå   12:00:00
Rebecca Söderlund K12 12 km IFK Umeå   12:00:00
Frida Törnebring K12 12 km     12:00:00
Maria Wahlberg K12 12 km     12:00:00
Sara Wallsten K12 12 km     12:00:00
Linn Westermark K12 12 km Team Nordic trail   12:00:00
Tove Wikander K12 12 km     12:00:00
Amelie Josefsson K12 12 km Skogslöparna 8021214 12:00:00
K22          
Helén Berggren K22 22 km     11:00:00
Kristin Berggren K22 22 km     11:00:00
Greta Bladh K22 22 km IK STUDENTERNA   11:00:00
Emelie Domeij K22 22 km     11:00:00
Rebecka Eriksson K22 22 km     11:00:00
Maria Gustafsson K22 22 km PIFK   11:00:00
Annelie Holmlund K22 22 km     11:00:00
Karin Hägglund K22 22 km Vårby IK   11:00:00
Stina Juto K22 22 km     11:00:00
Anna-Lotta Karlsson K22 22 km Sundsvall   11:00:00
Maria Karlström K22 22 km     11:00:00
Jenny Lindberg K22 22 km JÄRVED   11:00:00
Johanna Lundström K22 22 km KRIK Kristen idrottskontakt   11:00:00
Pornchita Mattsson K22 22 km     11:00:00
Jennifer Sundberg K22 22 km Rejlers IF   11:00:00
Maria Söderstedt K22 22 km     11:00:00
Emma Thelander K22 22 km CK Örnen   11:00:00
Evelina Viklund K22 22 km Stöcke TS Järnet   11:00:00
Jenny Öhman K22 22 km Skogslöparna 1975917 11:00:00
Marie Nordström K22 22 km Skogslöparna   11:00:00
K6          
Sara Blomen K6 6 km     12:00:00
Johanna Callerman K6 6 km     12:00:00
Pernilla Carlström K6 6 km Mellansels IF   12:00:00
Maja Elnerud K6 6 km     12:00:00
Soledad Englund K6 6 km     12:00:00
Therese Hälldahl K6 6 km     12:00:00
Elenor Jacobsson K6 6 km     12:00:00
Anu Janhunen K6 6 km     12:00:00
Linda Nordin K6 6 km     12:00:00
Emma Persson K6 6 km     12:00:00
Maria Persson K6 6 km     12:00:00
Hanna Sjöberg K6 6 km     12:00:00
Annika Snöberg K6 6 km     12:00:00
Jennie Söderholm K6 6 km     12:00:00
Åsa Thoresson K6 6 km     12:00:00
Amanda Granberg K6 6 km IFK Goldshire   12:00:00
Iris Grimbert K6 6 km Umeå   12:00:00
Marlene Hälldal K6 6 km Skogslöparna 205448 12:00:00
Clara Nordström K6 6 km Skogslöparna 2104124 12:00:00
Evelina Söderlund K6 6 km Skogslöparna 9995085 12:00:00
Cajsa Nordström K6 6 km Skogslöparna 448579 12:00:00
Alice Rytterstedt K6 6 km Skogslöparna 2089215 12:00:00
Tindra Rytterstedt K6 6 km Skogslöparna 2089004 12:00:00
Alva Perbo K6 6 km Skogslöparna 7051118 12:00:00
Signe Forsberg K6 6 km Skogslöparna 9070907 12:00:00
Hanna Woxlin K6 6 km Skogslöparna 7070430 12:00:00
Liv Pauler K6 6 km Skogslöparna 8060213 12:00:00
Linnea Björklund K6 6 km Skogslöparna 8060818 12:00:00
M12          
Albin Alfredsson M12 12 km IFK Goldshire   12:00:00
Jan Alfredsson M12 12 km Umeå   12:00:00
Mats Andersson M12 12 km     12:00:00
Olle Burland M12 12 km Öviks VSK   12:00:00
Jens Bylund M12 12 km Jalles TC   12:00:00
Feng Chen M12 12 km Klubblös   12:00:00
Mikael Jonsson M12 12 km Team OutMeals   12:00:00
David Kjellqvist M12 12 km Sidensjö IK   12:00:00
Simon Kristoffersson M12 12 km Storumans IK   12:00:00
Gustav Kvarnbrink M12 12 km TTGU IF   12:00:00
Erik Lindström M12 12 km     12:00:00
Petter Lundberg M12 12 km TTGU IF   12:00:00
Sören Nilsson M12 12 km     12:00:00
Per Nordlund M12 12 km Solberg   12:00:00
Jonas Norlander M12 12 km     12:00:00
Björn Rudlund M12 12 km City Sweden   12:00:00
Alexander Sandin M12 12 km INTERSPORT   12:00:00
Lars Sjöström M12 12 km Sportcenter   12:00:00
Erik Styf M12 12 km Junsele IF   12:00:00
Emil Ullsten M12 12 km Electrolux Home   12:00:00
Fredrik Weslien M12 12 km IFK Goldshire   12:00:00
Johan Westin M12 12 km 2.0   12:00:00
Henrik Westman M12 12 km Wide Village Runners   12:00:00
Fredrik Widmark M12 12 km     12:00:00
Rasmus Wrenmam M12 12 km     12:00:00
Feng Wu M12 12 km Guizhou University   12:00:00
Robert Åström M12 12 km Hägglunds Ski Team   12:00:00
Christer Jonsson M12 12 km Skogslöparna   12:00:00
Torgny Näslund M12 12 km Skogslöparna 1670410 12:00:00
Liam Hälldal M12 12 km Skogslöparna 8201859 12:00:00
Jonatan Hälldal M12 12 km Skogslöparna 8371334 12:00:00
Marcus Nilsson M12 12 km Skogslöparna 9040301 12:00:00
Per Anundsson M22 22 km     11:00:00
Linus Blomberg M22 22 km Team Nordic trail   11:00:00
Emil Edvinsson M22 22 km Sweco   11:00:00
Joakim Ekspong M22 22 km     11:00:00
Alexander Engström M22 22 km Umara Sports Club   11:00:00
Robert Engström M22 22 km Hägglunds Ski Team   11:00:00
Arne Eriksson M22 22 km Domsjö   11:00:00
Joackim Forsberg M22 22 km     11:00:00
Daniel Granberg M22 22 km Mellansels IF   11:00:00
Micael Grundström M22 22 km Myckelgensjö IF   11:00:00
Carl Gustafsson M22 22 km Vårby IK   11:00:00
Emil Gyllroth M22 22 km Hägglunds Ski Team   11:00:00
Daniel Hector M22 22 km     11:00:00
Mattias Holmlund M22 22 km     11:00:00
Nils Jernelius M22 22 km Sweden Runners   11:00:00
Tao Jiang M22 22 km Southwest University   11:00:00
Tobias Johansson M22 22 km Stockholm Frontrunners   11:00:00
Mikael Kainulainen M22 22 km Löpetur   11:00:00
Henning Karlsson M22 22 km Rödvinmyrans vänner   11:00:00
Erik Klintenäs M22 22 km Umeå   11:00:00
Roger Kristofersson M22 22 km Anundsjö SKF   11:00:00
Simon Lageson M22 22 km Falun Borlänge SK   11:00:00
Magnus Lindberg M22 22 km LÅNGVIKSMON   11:00:00
Jonas Linde M22 22 km Knightec   11:00:00
Magnus Lindgren M22 22 km TTGU IF   11:00:00
Fredrik Lindström M22 22 km Anundsjö SKF   11:00:00
Daniel Nilsson M22 22 km Skanska Industrial Solutions   11:00:00
Erik Rahimi M22 22 km     11:00:00
Henrik Söderqvist M22 22 km OKSF   11:00:00
Fred Wahlberg M22 22 km     11:00:00
Albin Ålin M22 22 km SCA Ortvikens motionsklubb   11:00:00
Arvid Strandberg M22 22 km Skogslöparna 8494104 11:00:00
Sverker Rytterstedt M22 22 km Skogslöparna 2112469 11:00:00
Mathias Björklund M22 22 km Skogslöparna 8010000 11:00:00
Benjamin Näslund M22 22 km Skogslöparna 8010127 11:00:00
Stefan Sjölund M22 22 km Skogslöparna 780723 11:00:00
Jonas Hälldal M22 22 km Skogslöparna 7206297 11:00:00
M6          
Christoffer Lindmark M6 6 km     12:00:00
Erik Gustafsson M6 6 km Vårby IK   12:00:00
Carl Hector M6 6 km     12:00:00
Charlie Hector M6 6 km     12:00:00
Sixten Kjellqvist M6 6 km Sidensjö IK   12:00:00
Frans Lundberg M6 6 km IFK Umeå   12:00:00
Daniel Knutsson M6 6 km Skogslöparna 261567 12:00:00
Viktor Öhman M6 6 km Skogslöparna 1050508 12:00:00
Felix Öhman M6 6 km Skogslöparna 1070712 12:00:00
Martin Nilsson M6 6 km Skogslöparna 9070228 12:00:00
MINITRAIL          
Emmy Burland Minitrail 2 km Ö-viks vattenskidklubb   11:30:00
Ida Burland Minitrail 2 km Ö-viks vattenskidklubb   11:30:00
Alicia Domeij Minitrail 2 km     11:30:00
Pablo Englund Minitrail 2 km Örnsköldsvik   11:30:00
Josefina Granberg Minitrail 2 km Mellansels IF   11:30:00
Oscar Gustafsson Minitrail 2 km Vårby IK   11:30:00
Hilding Kjellqvist Minitrail 2 km Sidensjö IK   11:30:00
Timmy Lindquist Minitrail 2 km     11:30:00
Alexandra Mattsson Minitrail 2 km Brännans FF   11:30:00
Ture Mattsson Minitrail 2 km Brännans FF   11:30:00
Alex Möller Minitrail 2 km     11:30:00
Kasper Thelander Minitrail 2 km OK Nolaskogsarna   11:30:00
Nils Thelander Minitrail 2 km OK Nolaskogsarna   11:30:00
Thilde Ullsten Minitrail 2 km     11:30:00
Greta Ålin Minitrail 2 km Sundsvall OK   11:30:00
Edvin Wester Minitrail 2 km Skogslöparna 9091014 11:30:00
Arvid Nordström Minitrail 2 km Skogslöparna 2104477 11:30:00
Milo Salvador Bonilla Minitrail 2 km Skogslöparna 2135734 11:30:00
Neo Salvador Bonilla Minitrail 2 km Skogslöparna 2135726 11:30:00
Ture Forsberg Minitrail 2 km Skogslöparna 9990111 11:30:00
Axel Wester Minitrail 2 km Skogslöparna   11:30:00
Elsa Woxlin Minitrail 2 km Skogslöparna 7100607 11:30:00
Gustav Knutsson Minitrail 2 km Skogslöparna 448609 11:30:00
Nils Jonsson Minitrail 2 km Skogslöparna 448572 11:30:00
Wilmer Nilsson Minitrail 2 km Skogslöparna   11:30:00
Julia Nilsson Minitrail 2 km Skogslöparna   11:30:00
Klara Byström Minitrail 2 km Skogslöparna 37631 11:30:00
Isak Eriksson M12 12 km OK Nolaskogsarna   12:00:00
Anders Sundin M22 22 km Skogslöparna 37973 11:00:00
Sally Arvidsson Minitrail 2 km Skogslöparna 261572 11:30:00
Tove Arvidsson Minitrail 2 km Skogslöparna 261577 11:30:00

 

Bansträckning & Terräng

Samarbetspatners

Coop Hörnett

Nätraälven Stor

Näslunds friplant

Pronova Stor

Sjölunds värme Stor