Hoppa till sidans innehåll

Intersport banan


Resultat från de som tävlade på Instersport-banan

 




UNGDOM DAM


Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1 242 00:34:36 Linda Ström Hägglunds IoFK
2 243 00:38:21 Linnea Hägglund Hägglunds skidor
3 240 00:40:38 Elin Wickberg Hägglunds skidor
4 241 00:43:01 Ida Wickberg Hägglunds skidor










JUNIOR DAM



# Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1
Inga deltagande













VUXEN DAM


Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1 225 00:37:12 Åsa Haglund Pifk
2 215 00:38:37 Anna Appelblad CK Örnen
3 218 00:39:24 Therese Hallin Svedjeholmen
4 221 00:40:30 Annica Bronemo Pifk
5 1227 00:41:53 Ingrid Johansson Bonäset
6 211 00:42:07 Ewa Wickberg Hägglunds skidor
7 219 00:44:14 Helena Isaksson Mellansels IF
8 226 00:45:44 Sofia Björklund Örnsköldsvik
9 223 00:46:53 Mona Nilsson Själevad
10 220 00:47:15 Christina Westman Själevad
11 1228 00:50:14 Hanna Själin Ö-vik
12 1230 00:51:06 Emma Thelander Akzo Nobel
13 222 00:52:20 Kirsten Rottmann Örnsköldsvik
14 214 00:52:56 Vanja Strand Ällön
15 224 00:56:21 Veronica Sundberg Domsjö
16 213 00:59:29 Carina Olofsson Skogslöparna
17 216 01:02:14 Åsa Thors Umeå
18 1229 01:54:11 Anna Å Olleson Ö-vik
DNS 217 Ej start Marie Nyberg Mjälloms SK










UNGDOM HERR


Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1 232 00:27:19 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna
2 233 00:33:09 Daniel Hägesten Remsle sk
3 234 00:33:17 Alexander Hörnquist Hägglunds skidor
4 235 00:33:57 Oscar Nordin Hägglunds skidor
5 236 00:35:39 Benjamin  Näslund Skogslöparna
6 237 00:35:39 Erik Österberg Skogslöparna
7 238 00:37:12 Hugo  Eriksson Husums IF Skidor
8 239 00:40:27 Lukas  Nyström IKSU Multisport
9 2240 00:42:24 Alexander Gidlund Husum Skidor
10 2241 00:44:16 Joel Nyberg Mjällom
DNS 234 Ej start Emanuel Näslund Skogslöparna
DNS 233 Ej start Oscar Lindgren Hägglunds Skidor










JUNIOR HERR


Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1 230 00:27:42 Jonathan Ström Hägglunds skidor
2 231 00:28:31 Erik  Öman Hägglunds skidor
3 227 00:29:43 Erik  Wickberg Hägglunds skidor
4 229 00:31:49 Arvid Strandberg Skogslöparna
DNF 228 Utgått Marcus Niemi Skogslöparna










VUXEN HERR


Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1 201 00:26:26 Anders Hemmyr IFK Umeå
2 202 00:26:57 Anton Näslund KRIK
3 203 00:27:40 Magnus Näslund Hägglunds skidor 
4 204 00:28:53 Daniel Hallgren IKSU Löpning
5 205 00:29:47 Daniel Knutsson Skogslöparna
6 206 00:38:19 Tore Ström Hägglunds skidor 
7 207 00:40:04 Urban Westman PIFK
8 208 00:40:07 Lars  Sandström Skogslöparna
9 209 00:42:01 P-G Fahrbring CK Örnen
10 210 00:42:25 Jan Gidlund Husum Skidor
11 1211 00:43:29 Sebastian Söderlind Skogslöparna
12 1212 00:45:24 Tomas Nilsson Hörnett
13 1213 00:46:03 Mikael Lindgren Niscayah
14 1214 00:47:01 Mikael  Emsing Röbäck
15 1215 00:51:06 Eero  Niemi Skogslöparna
16 1216 00:51:12 Arne Själin Bjästa
17 1217 00:52:21 Andreas Wallin Hörnett
18 1218 00:59:30 Jan Ehlin Örnsköldsviks Hårdrocksherrskap















Samtliga tider sorterade stigande




Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag Klass
1 201 00:26:26 Anders Hemmyr IFK Umeå Vuxen Herr
2 202 00:26:57 Anton Näslund KRIK Vuxen Herr
3 232 00:27:19 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna Ungdom HERR
4 203 00:27:40 Magnus Näslund Hägglunds skidor  Vuxen Herr
5 230 00:27:42 Jonathan Ström Hägglunds skidor Junior Herr
6 231 00:28:31 Erik  Öman Hägglunds skidor Junior Herr
7 204 00:28:53 Daniel Hallgren IKSU Löpning Vuxen Herr
8 227 00:29:43 Erik  Wickberg Hägglunds skidor Junior Herr
9 205 00:29:47 Daniel Knutsson Skogslöparna Vuxen Herr
10 229 00:31:49 Arvid Strandberg Skogslöparna Junior Herr
11 233 00:33:09 Daniel Hägesten Remsle sk Ungdom HERR
12 234 00:33:17 Alexander Hörnquist Hägglunds skidor Ungdom HERR
13 235 00:33:57 Oscar Nordin Hägglunds skidor Ungdom HERR
14 242 00:34:36 Linda Ström Hägglunds IoFK Ungdom DAM
15 236 00:35:39 Benjamin  Näslund Skogslöparna Ungdom HERR
16 237 00:35:39 Erik Österberg Skogslöparna Ungdom HERR
17 238 00:37:12 Hugo  Eriksson Husums IF Skidor Ungdom HERR
18 225 00:37:12 Åsa Haglund Pifk Vuxen DAM
19 206 00:38:19 Tore Ström Hägglunds skidor  Vuxen Herr
20 243 00:38:21 Linnea Hägglund Hägglunds skidor Ungdom DAM
21 215 00:38:37 Anna Appelblad CK Örnen Vuxen DAM
22 218 00:39:24 Therese Hallin Svedjeholmen Vuxen DAM
23 207 00:40:04 Urban Westman PIFK Vuxen Herr
24 208 00:40:07 Lars  Sandström Skogslöparna Vuxen Herr
25 239 00:40:27 Lukas  Nyström IKSU Multisport Ungdom HERR
26 221 00:40:30 Annica Bronemo Pifk Vuxen DAM
27 240 00:40:38 Elin Wickberg Hägglunds skidor Ungdom DAM
28 1227 00:41:53 Ingrid Johansson Bonäset Vuxen DAM
29 209 00:42:01 P-G Fahrbring CK Örnen Vuxen Herr
30 211 00:42:07 Ewa Wickberg Hägglunds skidor Vuxen DAM
31 2240 00:42:24 Alexander Gidlund Husum Skidor Ungdom HERR
32 210 00:42:25 Jan Gidlund Husum Skidor Vuxen Herr
33 241 00:43:01 Ida Wickberg Hägglunds skidor Ungdom DAM
34 1211 00:43:29 Sebastian Söderlind Skogslöparna Vuxen Herr
35 219 00:44:14 Helena Isaksson Mellansels IF Vuxen DAM
36 2241 00:44:16 Joel Nyberg Mjällom Ungdom HERR
37 1212 00:45:24 Tomas Nilsson Hörnett Vuxen Herr
38 226 00:45:44 Sofia Björklund Örnsköldsvik Vuxen DAM
39 1213 00:46:03 Mikael Lindgren Niscayah Vuxen Herr
40 223 00:46:53 Mona Nilsson Själevad Vuxen DAM
41 1214 00:47:01 Mikael  Emsing Röbäck Vuxen Herr
42 220 00:47:15 Christina Westman Själevad Vuxen DAM
43 1228 00:50:14 Hanna Själin Ö-vik Vuxen DAM
44 1230 00:51:06 Emma Thelander Akzo Nobel Vuxen DAM
45 1215 00:51:06 Eero  Niemi Skogslöparna Vuxen Herr
46 1216 00:51:12 Arne Själin Bjästa Vuxen Herr
47 222 00:52:20 Kirsten Rottmann Örnsköldsvik Vuxen DAM
48 1217 00:52:21 Andreas Wallin Hörnett Vuxen Herr
49 214 00:52:56 Vanja Strand Ällön Vuxen DAM
50 224 00:56:21 Veronica Sundberg Domsjö Vuxen DAM
51 213 00:59:29 Carina Olofsson Skogslöparna Vuxen DAM
52 1218 00:59:30 Jan Ehlin Örnsköldsviks Hårdrocksherrskap Vuxen Herr
53 216 01:02:14 Åsa Thors Umeå Vuxen DAM
54 1229 01:54:11 Anna Å Olleson Ö-vik Vuxen DAM
Uppdaterad: 24 MAR 2018 19:40 Skribent: Malin Pilvinge