Hoppa till sidans innehåll

Speed Cross banan


Resultatlistan för Speed Cross banan.

 






SPEEDCROSS BANAN





JUNIOR DAM
Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1

Inga deltagande












VUXEN DAM


Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1 102 01:00:08 Emelie Forsberg Turtugro turlag
2 93 01:05:31 Karin Boström Järfälla OK
3 101 01:05:55 Rebecka  Sundin Graninge-Alliansen
4 103 01:08:51 Therese Sahlin Ragunda IF
5 96 01:11:58 Åsa Svensson Skogslöparna
6 97 01:13:49 Annah Persson Granvågarna
7 98 01:19:57 Charlotte Blomqvist OK Nolaskogsarna
8 89 01:21:13 Anna Bylund Axa SC
9 88 01:24:05 Lisa Pfeuffer Bosch Rexroth
10 104 01:27:18 Ann-Mari Lindgren -
11 80 01:28:07 Monica Sandström Skogslöparna
12 94 01:31:26 Anneli Jonsson Bosch Rexroth 
13 100 01:33:16 Gunbritt Bostedt OK Falken
14 99 01:35:36 Nicole Suty Umeå
15 87 01:36:47 Veronica Strandberg Umeå
16 92 01:39:51 Eva Wedin Örnsköldsvik
17 91 01:44:35 Sofia Johnels johnels
18 90 01:44:39 Elin Wärja Umeå
19 86 01:58:34 Kristina Hilberer Ullånger
20 82 02:12:56 Maria Sjödin IF ÖKA
21 81 02:24:04 Annica Sundeby Tumba-Mälarhöjden OK
DNF 84 Utgått Jennie Magnusson Hägglunds skidor










JUNIOR HERR


Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1 70 00:56:44 Pierre Bryntesson Rossöns IF
2 71 01:12:58 Oscar  Wiklund Mjälloms SK
3 72 01:22:19 Christopher Hilberer Ullånger
4 73 01:26:14 Alexander Ågren Kramfors Alliansen
DNS 74 Ej start William  Wiklund Mjälloms SK










VUXEN HERR


Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag
1 53 00:52:32 Börje Pauler Skogslöparna
2 28 00:52:37 Henrik Pilvinge Skogslöparna
3 11 00:52:58 Mattias Nyström Silva Gerber Adventure
4 29 00:53:44 Henrik Enberg Statkraft Adventure Racing
5 7 00:57:08 Johan Johansson Ik skabbräven
6 61 00:57:11 Erik Jonsson Rossöns IF
7 18 00:57:43 Robert Åström hägglunds skidor
8 67 00:58:09 Mikael Karlsson IKSU Multisport
9 56 00:58:29 Olof Häggström Stöcke TS Järnet
10 27 00:58:41 Jonas Byström Skogslöparna
11 58 00:59:12 Mikael Lindnord AXA Sports Club
12 47 00:59:35 Kristofer Wester Skogslöparna
13 62 01:02:05 Jörgen Nylen OK Nolaskogsarna
14 6 01:03:53 Björn Rudlund Björna IF 
15 4 01:04:35 Reine Byström KNIF
16 33 01:04:50 Per-Johan Josefsson Skogslöparna
17 19 01:05:24 Patrik Gustafsson KiR
18 40 01:05:44 Johan Haga Hägglunds IoFK
19 8 01:07:33 Gustav Nilsson IKSU Klättring
20 59 01:07:38 Magnus Wik Friskis&Svettis Örnsköldsvik
21 16 01:07:45 Per Hörnström Anundsjö IF
22 34 01:09:39 Tommy sjöblom HIOFK
23 26 01:10:18 Andreas Rå-Strand IK Skabbräven
24 17 01:10:37 Torgny Näslund Skogslöparna
25 64 01:11:09 Jonas Rindeskog AB Previa
26 24 01:11:41 Per Johansson Gävle 
27 42 01:12:27 Sven-Bertil Westman Anundsjö IF
28 57 01:12:28 Fredrik Nilsson Sundsvall
29 63 01:12:28 Fredrik Forsgren OK Nolaskogsarna
30 51 01:13:19 Johan Franzén Domsjö
31 31 01:14:39 Christer Wiklund Mjälloms SK
32 23 01:15:14 Stefan Sundmark Sollefteå
33 54 01:15:26 Torbjörn Hägesten Ragunda if
34 22 01:15:56 Arne Åhman Anundsjö IF
35 21 01:16:58 Bosse Sjölander Gullänget
36 38 01:17:08 Emanuel Erlandsson Axa Sports Club
37 44 01:17:18 Nils Lundmark Stöcke TS Järnet
38 37 01:17:42 Anders Nyberg Mjällom
39 13 01:17:49 Daniel Nilsson Bosch Rexroth
40 14 01:19:17 Andreas  Salomonsson Gottne
41 49 01:20:04 Birger Svensson skogslöparna
42 3 01:20:38 Henrik Olsson Mellansels IF
43 30 01:22:29 Ola Byström Köpmanholmen
44 48 01:22:31 Ulf Matiasson Team BÅEM
45 66 01:23:48 Tom Sönnerland -
46 52 01:24:36 Anders Näström Själevad
47 65 01:24:41 Thomas Näslund OK Nolaskogsarna
48 60 01:25:03 Torbjörn Holm OK Falken
49 2 01:25:11 Håkan Wickberg Hägglunds skidor
50 1 01:26:29 Sören Nilsson Själevad
51 9 01:26:47 Jörgen Tellström Vmf Nord
52 15 01:27:50 Gunnnar  Hagström Anundsjö IF
53 45 01:29:34 Markus Holmgren Johnels
54 32 01:29:54 Björn Vidmark Skogslöparna
55 46 01:35:06 Mats Sjöqvist Kvarnbacken SK
56 20 01:37:50 Per-Olov Svensson Sollefteå
57 36 01:48:59 Staffan Näsholm CK Örnen
58 43 02:37:23 Lennart Gimbergsson Domsjö
DNF 5 Utgått Erik Styf Team Somi
DNF 50 Utgått Henrik Åström OK Hedströmmen
DNS 10 Ej start Mattias Högdahl CitySWEDEN
DNS 12 Ej start Jens Indevall City Sweden
DNS 25 Ej start Jonatan Thoresson Salomon Trail Running Team
DNS 35 Ej start Mats Nordin Naturkompaniet Ö-vik
DNS 39 Ej start Jan Gidlund Husum Skidor
DNS 41 Ej start Johan Olsson Hägglunds skidor
DNS 55 Ej start Stefan  Selin Granvågarna
















Totaltid sorterad stigande

Plac # Resultattid Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag Klass
1 53 00:52:32 Börje Pauler Skogslöparna Vuxen Herr
2 28 00:52:37 Henrik Pilvinge Skogslöparna Vuxen Herr
3 11 00:52:58 Mattias Nyström Silva Gerber Adventure Vuxen Herr
4 29 00:53:44 Henrik Enberg Statkraft Adventure Racing Vuxen Herr
5 70 00:56:44 Pierre Bryntesson Rossöns IF Junior Herr
6 7 00:57:08 Johan Johansson Ik skabbräven Vuxen Herr
7 61 00:57:11 Erik Jonsson Rossöns IF Vuxen Herr
8 18 00:57:43 Robert Åström hägglunds skidor Vuxen Herr
9 67 00:58:09 Mikael Karlsson IKSU Multisport Vuxen Herr
10 56 00:58:29 Olof Häggström Stöcke TS Järnet Vuxen Herr
11 27 00:58:41 Jonas Byström Skogslöparna Vuxen Herr
12 58 00:59:12 Mikael Lindnord AXA Sports Club Vuxen Herr
13 47 00:59:35 Kristofer Wester Skogslöparna Vuxen Herr
14 102 01:00:08 Emelie Forsberg Turtugro turlag Vuxen DAM
15 62 01:02:05 Jörgen Nylen OK Nolaskogsarna Vuxen Herr
16 6 01:03:53 Björn Rudlund Björna IF  Vuxen Herr
17 4 01:04:35 Reine Byström KNIF Vuxen Herr
18 33 01:04:50 Per-Johan Josefsson Skogslöparna Vuxen Herr
19 19 01:05:24 Patrik Gustafsson KiR Vuxen Herr
20 93 01:05:31 Karin Boström Järfälla OK Vuxen DAM
21 40 01:05:44 Johan Haga Hägglunds IoFK Vuxen Herr
22 101 01:05:55 Rebecka  Sundin Graninge-Alliansen Vuxen DAM
23 8 01:07:33 Gustav Nilsson IKSU Klättring Vuxen Herr
24 59 01:07:38 Magnus Wik Friskis&Svettis Örnsköldsvik Vuxen Herr
25 16 01:07:45 Per Hörnström Anundsjö IF Vuxen Herr
26 103 01:08:51 Therese Sahlin Ragunda IF Vuxen DAM
27 34 01:09:39 Tommy sjöblom HIOFK Vuxen Herr
28 26 01:10:18 Andreas Rå-Strand IK Skabbräven Vuxen Herr
29 17 01:10:37 Torgny Näslund Skogslöparna Vuxen Herr
30 64 01:11:09 Jonas Rindeskog AB Previa Vuxen Herr
31 24 01:11:41 Per Johansson Gävle  Vuxen Herr
32 96 01:11:58 Åsa Svensson Skogslöparna Vuxen DAM
33 42 01:12:27 Sven-Bertil Westman Anundsjö IF Vuxen Herr
34 57 01:12:28 Fredrik Nilsson Sundsvall Vuxen Herr
35 63 01:12:28 Fredrik Forsgren OK Nolaskogsarna Vuxen Herr
36 71 01:12:58 Oscar  Wiklund Mjälloms SK Junior Herr
37 51 01:13:19 Johan Franzén Domsjö Vuxen Herr
38 97 01:13:49 Annah Persson Granvågarna Vuxen DAM
39 31 01:14:39 Christer Wiklund Mjälloms SK Vuxen Herr
40 23 01:15:14 Stefan Sundmark Sollefteå Vuxen Herr
41 54 01:15:26 Torbjörn Hägesten Ragunda if Vuxen Herr
42 22 01:15:56 Arne Åhman Anundsjö IF Vuxen Herr
43 21 01:16:58 Bosse Sjölander Gullänget Vuxen Herr
44 38 01:17:08 Emanuel Erlandsson Axa Sports Club Vuxen Herr
45 44 01:17:18 Nils Lundmark Stöcke TS Järnet Vuxen Herr
46 37 01:17:42 Anders Nyberg Mjällom Vuxen Herr
47 13 01:17:49 Daniel Nilsson Bosch Rexroth Vuxen Herr
48 14 01:19:17 Andreas  Salomonsson Gottne Vuxen Herr
49 98 01:19:57 Charlotte Blomqvist OK Nolaskogsarna Vuxen DAM
50 49 01:20:04 Birger Svensson skogslöparna Vuxen Herr
51 3 01:20:38 Henrik Olsson Mellansels IF Vuxen Herr
52 89 01:21:13 Anna Bylund Axa SC Vuxen DAM
53 72 01:22:19 Christopher Hilberer Ullånger Junior Herr
54 30 01:22:29 Ola Byström Köpmanholmen Vuxen Herr
55 48 01:22:31 Ulf Matiasson Team BÅEM Vuxen Herr
56 66 01:23:48 Tom Sönnerland - Vuxen Herr
57 88 01:24:05 Lisa Pfeuffer Bosch Rexroth Vuxen DAM
58 52 01:24:36 Anders Näström Själevad Vuxen Herr
59 65 01:24:41 Thomas Näslund OK Nolaskogsarna Vuxen Herr
60 60 01:25:03 Torbjörn Holm OK Falken Vuxen Herr
61 2 01:25:11 Håkan Wickberg Hägglunds skidor Vuxen Herr
62 73 01:26:14 Alexander Ågren Kramfors Alliansen Junior Herr
63 1 01:26:29 Sören Nilsson Själevad Vuxen Herr
64 9 01:26:47 Jörgen Tellström Vmf Nord Vuxen Herr
65 104 01:27:18 Ann-Mari Lindgren - Vuxen DAM
66 15 01:27:50 Gunnnar  Hagström Anundsjö IF Vuxen Herr
67 80 01:28:07 Monica Sandström Skogslöparna Vuxen DAM
68 45 01:29:34 Markus Holmgren Johnels Vuxen Herr
69 32 01:29:54 Björn Vidmark Skogslöparna Vuxen Herr
70 94 01:31:26 Anneli Jonsson Bosch Rexroth  Vuxen DAM
71 100 01:33:16 Gunbritt Bostedt OK Falken Vuxen DAM
72 46 01:35:06 Mats Sjöqvist Kvarnbacken SK Vuxen Herr
73 99 01:35:36 Nicole Suty Umeå Vuxen DAM
74 87 01:36:47 Veronica Strandberg Umeå Vuxen DAM
75 20 01:37:50 Per-Olov Svensson Sollefteå Vuxen Herr
76 92 01:39:51 Eva Wedin Örnsköldsvik Vuxen DAM
77 91 01:44:35 Sofia Johnels johnels Vuxen DAM
78 90 01:44:39 Elin Wärja Umeå Vuxen DAM
79 36 01:48:59 Staffan Näsholm CK Örnen Vuxen Herr
80 86 01:58:34 Kristina Hilberer Ullånger Vuxen DAM
81 82 02:12:56 Maria Sjödin IF ÖKA Vuxen DAM
82 81 02:24:04 Annica Sundeby Tumba-Mälarhöjden OK Vuxen DAM
83 43 02:37:23 Lennart Gimbergsson Domsjö Vuxen Herr









Tid Intersportslingan sorterad stigande

Plac # Tid Intersport-slingan Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag Klass
1 28 00:24:35 Henrik Pilvinge Skogslöparna Vuxen Herr
2 53 00:24:36 Börje Pauler Skogslöparna Vuxen Herr
3 11 00:24:36 Mattias Nyström Silva Gerber Adventure Vuxen Herr
4 29 00:24:46 Henrik Enberg Statkraft Adventure Racing Vuxen Herr
5 7 00:25:58 Johan Johansson Ik skabbräven Vuxen Herr
6 70 00:25:59 Pierre Bryntesson Rossöns IF Junior Herr
7 18 00:26:42 Robert Åström hägglunds skidor Vuxen Herr
8 67 00:26:55 Mikael Karlsson IKSU Multisport Vuxen Herr
9 27 00:27:14 Jonas Byström Skogslöparna Vuxen Herr
10 47 00:27:26 Kristofer Wester Skogslöparna Vuxen Herr
11 58 00:27:29 Mikael Lindnord AXA Sports Club Vuxen Herr
12 56 00:27:33 Olof Häggström Stöcke TS Järnet Vuxen Herr
13 102 00:27:34 Emelie Forsberg Turtugro turlag Vuxen DAM
14 61 00:27:34 Erik Jonsson Rossöns IF Vuxen Herr
15 62 00:27:35 Jörgen Nylen OK Nolaskogsarna Vuxen Herr
16 6 00:28:15 Björn Rudlund Björna IF  Vuxen Herr
17 101 00:28:39 Rebecka  Sundin Graninge-Alliansen Vuxen DAM
18 8 00:29:47 Gustav Nilsson IKSU Klättring Vuxen Herr
19 19 00:30:07 Patrik Gustafsson KiR Vuxen Herr
20 33 00:30:08 Per-Johan Josefsson Skogslöparna Vuxen Herr
21 4 00:30:21 Reine Byström KNIF Vuxen Herr
22 93 00:30:34 Karin Boström Järfälla OK Vuxen DAM
23 40 00:30:35 Johan Haga Hägglunds IoFK Vuxen Herr
24 34 00:31:12 Tommy sjöblom HIOFK Vuxen Herr
25 103 00:31:18 Therese Sahlin Ragunda IF Vuxen DAM
26 26 00:31:25 Andreas Rå-Strand IK Skabbräven Vuxen Herr
27 64 00:31:32 Jonas Rindeskog AB Previa Vuxen Herr
28 59 00:31:56 Magnus Wik Friskis&Svettis Örnsköldsvik Vuxen Herr
29 16 00:32:09 Per Hörnström Anundsjö IF Vuxen Herr
30 57 00:32:13 Fredrik Nilsson Sundsvall Vuxen Herr
31 51 00:32:44 Johan Franzén Domsjö Vuxen Herr
32 17 00:32:47 Torgny Näslund Skogslöparna Vuxen Herr
33 96 00:32:58 Åsa Svensson Skogslöparna Vuxen DAM
34 24 00:33:03 Per Johansson Gävle  Vuxen Herr
35 42 00:33:06 Sven-Bertil Westman Anundsjö IF Vuxen Herr
36 71 00:33:07 Oscar  Wiklund Mjälloms SK Junior Herr
37 97 00:33:15 Annah Persson Granvågarna Vuxen DAM
38 63 00:34:20 Fredrik Forsgren OK Nolaskogsarna Vuxen Herr
39 21 00:34:56 Bosse Sjölander Gullänget Vuxen Herr
40 54 00:35:14 Torbjörn Hägesten Ragunda if Vuxen Herr
41 23 00:35:23 Stefan Sundmark Sollefteå Vuxen Herr
42 31 00:35:28 Christer Wiklund Mjälloms SK Vuxen Herr
43 37 00:35:32 Anders Nyberg Mjällom Vuxen Herr
44 73 00:35:55 Alexander Ågren Kramfors Alliansen Junior Herr
45 22 00:36:04 Arne Åhman Anundsjö IF Vuxen Herr
46 3 00:36:04 Henrik Olsson Mellansels IF Vuxen Herr
47 49 00:36:53 Birger Svensson skogslöparna Vuxen Herr
48 98 00:36:55 Charlotte Blomqvist OK Nolaskogsarna Vuxen DAM
49 38 00:36:56 Emanuel Erlandsson Axa Sports Club Vuxen Herr
50 44 00:37:06 Nils Lundmark Stöcke TS Järnet Vuxen Herr
51 13 00:37:11 Daniel Nilsson Bosch Rexroth Vuxen Herr
52 14 00:37:14 Andreas  Salomonsson Gottne Vuxen Herr
53 66 00:37:16 Tom Sönnerland - Vuxen Herr
54 48 00:37:52 Ulf Matiasson Team BÅEM Vuxen Herr
55 89 00:37:56 Anna Bylund Axa SC Vuxen DAM
56 30 00:38:05 Ola Byström Köpmanholmen Vuxen Herr
57 72 00:38:53 Christopher Hilberer Ullånger Junior Herr
58 88 00:38:53 Lisa Pfeuffer Bosch Rexroth Vuxen DAM
59 2 00:38:54 Håkan Wickberg Hägglunds skidor Vuxen Herr
60 60 00:38:55 Torbjörn Holm OK Falken Vuxen Herr
61 1 00:38:55 Sören Nilsson Själevad Vuxen Herr
62 65 00:38:56 Thomas Näslund OK Nolaskogsarna Vuxen Herr
63 52 00:39:11 Anders Näström Själevad Vuxen Herr
64 80 00:40:14 Monica Sandström Skogslöparna Vuxen DAM
65 104 00:40:15 Ann-Mari Lindgren - Vuxen DAM
66 9 00:40:15 Jörgen Tellström Vmf Nord Vuxen Herr
67 15 00:40:16 Gunnnar  Hagström Anundsjö IF Vuxen Herr
68 100 00:41:42 Gunbritt Bostedt OK Falken Vuxen DAM
69 45 00:41:55 Markus Holmgren Johnels Vuxen Herr
70 94 00:42:28 Anneli Jonsson Bosch Rexroth  Vuxen DAM
71 32 00:42:46 Björn Vidmark Skogslöparna Vuxen Herr
72 46 00:43:35 Mats Sjöqvist Kvarnbacken SK Vuxen Herr
73 99 00:44:44 Nicole Suty Umeå Vuxen DAM
74 87 00:44:53 Veronica Strandberg Umeå Vuxen DAM
75 20 00:45:10 Per-Olov Svensson Sollefteå Vuxen Herr
76 92 00:46:45 Eva Wedin Örnsköldsvik Vuxen DAM
77 36 00:48:37 Staffan Näsholm CK Örnen Vuxen Herr
78 91 00:49:36 Sofia Johnels johnels Vuxen DAM
79 90 00:49:36 Elin Wärja Umeå Vuxen DAM
80 86 00:54:00 Kristina Hilberer Ullånger Vuxen DAM
81 82 00:59:44 Maria Sjödin IF ÖKA Vuxen DAM
82 81 01:02:25 Annica Sundeby Tumba-Mälarhöjden OK Vuxen DAM
83 43 01:02:30 Lennart Gimbergsson Domsjö Vuxen Herr









Tid Speedcross-slingan sorterad stigande

Plac # Tid Speed Crossslingan
(slinga 2)
Förnamn Efternamn Klubb/ort/företag Klass
1 53 00:27:56 Börje Pauler Skogslöparna Vuxen Herr
2 28 00:28:02 Henrik Pilvinge Skogslöparna Vuxen Herr
3 11 00:28:22 Mattias Nyström Silva Gerber Adventure Vuxen Herr
4 29 00:28:58 Henrik Enberg Statkraft Adventure Racing Vuxen Herr
5 61 00:29:37 Erik Jonsson Rossöns IF Vuxen Herr
6 70 00:30:45 Pierre Bryntesson Rossöns IF Junior Herr
7 56 00:30:56 Olof Häggström Stöcke TS Järnet Vuxen Herr
8 18 00:31:01 Robert Åström hägglunds skidor Vuxen Herr
9 7 00:31:10 Johan Johansson Ik skabbräven Vuxen Herr
10 67 00:31:14 Mikael Karlsson IKSU Multisport Vuxen Herr
11 27 00:31:27 Jonas Byström Skogslöparna Vuxen Herr
12 58 00:31:43 Mikael Lindnord AXA Sports Club Vuxen Herr
13 47 00:32:09 Kristofer Wester Skogslöparna Vuxen Herr
14 102 00:32:34 Emelie Forsberg Turtugro turlag Vuxen DAM
15 4 00:34:14 Reine Byström KNIF Vuxen Herr
16 62 00:34:30 Jörgen Nylen OK Nolaskogsarna Vuxen Herr
17 33 00:34:42 Per-Johan Josefsson Skogslöparna Vuxen Herr
18 93 00:34:57 Karin Boström Järfälla OK Vuxen DAM
19 40 00:35:09 Johan Haga Hägglunds IoFK Vuxen Herr
20 19 00:35:17 Patrik Gustafsson KiR Vuxen Herr
21 16 00:35:36 Per Hörnström Anundsjö IF Vuxen Herr
22 6 00:35:38 Björn Rudlund Björna IF  Vuxen Herr
23 59 00:35:42 Magnus Wik Friskis&Svettis Örnsköldsvik Vuxen Herr
24 101 00:37:16 Rebecka  Sundin Graninge-Alliansen Vuxen DAM
25 103 00:37:33 Therese Sahlin Ragunda IF Vuxen DAM
26 8 00:37:46 Gustav Nilsson IKSU Klättring Vuxen Herr
27 17 00:37:50 Torgny Näslund Skogslöparna Vuxen Herr
28 63 00:38:08 Fredrik Forsgren OK Nolaskogsarna Vuxen Herr
29 34 00:38:27 Tommy sjöblom HIOFK Vuxen Herr
30 24 00:38:38 Per Johansson Gävle  Vuxen Herr
31 26 00:38:53 Andreas Rå-Strand IK Skabbräven Vuxen Herr
32 96 00:39:00 Åsa Svensson Skogslöparna Vuxen DAM
33 31 00:39:11 Christer Wiklund Mjälloms SK Vuxen Herr
34 42 00:39:21 Sven-Bertil Westman Anundsjö IF Vuxen Herr
35 64 00:39:37 Jonas Rindeskog AB Previa Vuxen Herr
36 71 00:39:51 Oscar  Wiklund Mjälloms SK Junior Herr
37 23 00:39:51 Stefan Sundmark Sollefteå Vuxen Herr
38 22 00:39:52 Arne Åhman Anundsjö IF Vuxen Herr
39 54 00:40:12 Torbjörn Hägesten Ragunda if Vuxen Herr
40 38 00:40:12 Emanuel Erlandsson Axa Sports Club Vuxen Herr
41 44 00:40:12 Nils Lundmark Stöcke TS Järnet Vuxen Herr
42 57 00:40:15 Fredrik Nilsson Sundsvall Vuxen Herr
43 97 00:40:34 Annah Persson Granvågarna Vuxen DAM
44 51 00:40:35 Johan Franzén Domsjö Vuxen Herr
45 13 00:40:38 Daniel Nilsson Bosch Rexroth Vuxen Herr
46 21 00:42:02 Bosse Sjölander Gullänget Vuxen Herr
47 14 00:42:03 Andreas  Salomonsson Gottne Vuxen Herr
48 37 00:42:10 Anders Nyberg Mjällom Vuxen Herr
49 98 00:43:02 Charlotte Blomqvist OK Nolaskogsarna Vuxen DAM
50 49 00:43:11 Birger Svensson skogslöparna Vuxen Herr
51 89 00:43:17 Anna Bylund Axa SC Vuxen DAM
52 72 00:43:26 Christopher Hilberer Ullånger Junior Herr
53 30 00:44:24 Ola Byström Köpmanholmen Vuxen Herr
54 3 00:44:34 Henrik Olsson Mellansels IF Vuxen Herr
55 48 00:44:39 Ulf Matiasson Team BÅEM Vuxen Herr
56 88 00:45:12 Lisa Pfeuffer Bosch Rexroth Vuxen DAM
57 52 00:45:25 Anders Näström Själevad Vuxen Herr
58 65 00:45:45 Thomas Näslund OK Nolaskogsarna Vuxen Herr
59 60 00:46:08 Torbjörn Holm OK Falken Vuxen Herr
60 2 00:46:17 Håkan Wickberg Hägglunds skidor Vuxen Herr
61 66 00:46:32 Tom Sönnerland - Vuxen Herr
62 9 00:46:32 Jörgen Tellström Vmf Nord Vuxen Herr
63 104 00:47:03 Ann-Mari Lindgren - Vuxen DAM
64 32 00:47:08 Björn Vidmark Skogslöparna Vuxen Herr
65 1 00:47:34 Sören Nilsson Själevad Vuxen Herr
66 15 00:47:34 Gunnnar  Hagström Anundsjö IF Vuxen Herr
67 45 00:47:39 Markus Holmgren Johnels Vuxen Herr
68 80 00:47:53 Monica Sandström Skogslöparna Vuxen DAM
69 94 00:48:58 Anneli Jonsson Bosch Rexroth  Vuxen DAM
70 73 00:50:19 Alexander Ågren Kramfors Alliansen Junior Herr
71 99 00:50:52 Nicole Suty Umeå Vuxen DAM
72 46 00:51:31 Mats Sjöqvist Kvarnbacken SK Vuxen Herr
73 100 00:51:34 Gunbritt Bostedt OK Falken Vuxen DAM
74 87 00:51:54 Veronica Strandberg Umeå Vuxen DAM
75 20 00:52:40 Per-Olov Svensson Sollefteå Vuxen Herr
76 92 00:53:06 Eva Wedin Örnsköldsvik Vuxen DAM
77 91 00:54:59 Sofia Johnels johnels Vuxen DAM
78 90 00:55:03 Elin Wärja Umeå Vuxen DAM
79 36 01:00:22 Staffan Näsholm CK Örnen Vuxen Herr
80 86 01:04:34 Kristina Hilberer Ullånger Vuxen DAM
81 82 01:13:12 Maria Sjödin IF ÖKA Vuxen DAM
82 81 01:21:39 Annica Sundeby Tumba-Mälarhöjden OK Vuxen DAM
83 43 01:34:53 Lennart Gimbergsson Domsjö Vuxen Herr
Uppdaterad: 24 MAR 2018 19:40 Skribent: Malin Pilvinge